CZAS NA EKOLOGIĘ

Słowo Eko jest bardzo popularne w tych czasach, ale i ma duże znaczenie. Wiedzą nawet o tym przedszkolaki. Dlatego też, grupa starsza w tym tygodniu rozmawiały na ten temat.

Uświadomienie sobie, że nasza planeta jest bardzo cenna i trzeba o nią dbać to już pół sukcesu, drugą połówkę staraliśmy się znaleźć wspólnie z dziećmi, które przypomniały sobie działania chroniące planetę.

Dzieci mogą zacząć od swojej okolicy, od swojego środowiska, przez wyłączanie światła, oszczędzanie wody, itd. To właśnie starały się zapamiętać starszaki.

Przypomniały sobie również zasady segregacji. Choć niektóre elementy były trudne do zaklasyfikowania to poradziły sobie świetnie.

W skład planety wchodzi też fauna i flora. Dzięki tym pojęciom dzieci doskonaliły klasyfikowanie ze względu na cechę oraz spostrzegawczość. Znalezienie kilku takich samych kotów spośród wielu podobnych, nie jest takim łatwym zadaniem.

Nie zabrakło także zabawy z zielonym kolorem, który jest jakby symbolem ekologii. Pomogły nam w tym hula hopy i szarfy.

Nie zabrakło też prac plastycznych. Patrząc na zdjęcia chciało by się powiedzieć: „Zielono wokoło…” Proszę zobaczyć…. Link do wszystkich zdjęć