Bonjour, Au revoir… czyli odrobina Francji w grupie Pszczółek. W tym tygodniu rozmawialiśmy o Francji. Dzieci poznały najatrakcyjniejsze zabytki: wieża Eiffla, Luwr, Disneyland. Podczas zabawy ruchowej swoim ciałem naśladowały kształty, skojarzenia z tymi zabytkami, np. Disneyland- uszka myszki Miki, a wieża Eiffla- podniesione rączki jak rakieta. Oczywiście prócz zabytków smakowaliśmy także francuskiej kuchni. Dziękujemy pani dyrektor za pyszne francuskie croissanty, które rozpływały się w ustach 🙂
Zgłębialiśmy także podczas tego tygodnia muzykę francuską, próbowaliśmy tańczyć Kankana. Poznaliśmy artystę francuskiego, którego nikomu nie trzeba przedstawiać – Claude Monet. Dzieci oglądały jego impresjonistyczne obrazy i opowiadały co na nich widzą.
Na koniec tygodnia był oczywiście quiz, w którym dzieci wykazywały się zdobytą wiedzą o Francji. Podczas quizu, wykorzystaliśmy lizaki, za pomocą których dzieci określały czy dane stwierdzenie o Francji jest prawdą czy nie.
Dziękujemy bardzo mamie Błażejka, za pokazanie nam pięknej pamiątki z Francji – oryginalnej łyżeczki.
Jednocześnie zachęcam do pokazywania nam pamiątek z omawianych krajów Europy. Jeżeli państwo takimi dysponują bardzo chętnie je obejrzymy 🙂
Zapraszam do oglądania galerii
p. Angelika