BIEDRONKI I RURKI BUM BUM

Bum Bum Rurki to kolorowe, lekkie tuby, które po uderzeniu o siebie lub w dowolną inną powierzchnię wydają różne dźwięki. Na tych niecodziennych instrumentach może zagrać dosłownie każdy.

Ich nieskomplikowana budowa i proste zasady użytkowania pozwalają w szybki i interesujący sposób wprowadzić dzieci w fascynujący świat muzyki.

Biedronki poznały różne zabawy, które wspaniale integrują całą grupę. Na początku utworzyliśmy długi „Rurociąg”, łącząc ze sobą wszystkie rury. Następnie wrzuciliśmy do środka małe drewniane kulki, które turlały się w środku naszego tunelu. Zadaniem dzieci było umiejętne manipulowanie rurami w taki sposób, aby kulki nie wypadły. Po udanej próbie postanowiliśmy zrobić zawody. Dzieląc się na dwie drużyny, z których każda miała swój kolor dzieci próbowały jak najszybciej przeturlać piłkę przez cały „Rurociąg”. W dalszej części bawiliśmy się w „Rurophona”, czyli w inną wersję „Głuchego telefonu”. Zabawa polegała na przekazaniu hasła do kolegi z grupy używając rury. Na koniec każde dziecko poznało możliwości, jakie niosą ze sobą rury, kiedy się przez nie śpiewa lub też wydaje różne dźwięki. Przedszkolaki bawiły się wspaniale

Bum Bum Rurkami idealnie łączą w sobie walory rozrywkowe oraz edukacyjne. Praca z nimi nie tyko wprowadza dzieci w świat rytmu, melodii i harmonii, ale także pozytywnie oddziałuje na spostrzegawczość, wyobraźnię plastyczną, a także umiejętność współpracy w grupie. Ponadto takie muzykowanie to doskonały wstęp do nauki gry na innych instrumentach muzycznych. 

Zapraszam serdecznie do galerii zdjęć: Link do zdjęć

p. Kasia