Kwiecień poświęcony był tradycjom związanym z Wielkanocą. Rozmawialiśmy również o książkach rozbudzając zainteresowanie książkami. Sprawdzaliśmy jakie są rodzaje książek, czy okładka może nam powiedzieć co znajduje się wewnątrz książki, jak powstaje książka oraz w jaki sposób traktować książki. W tym miesiącu „powędrowaliśmy” aż w kosmos i dowiedzieliśmy się dlaczego gwiazdy świecą i czy księżyc świeci. W kwietniu nie mogło zabraknąć tematów o naszej planecie Ziemi, o tym jak o nią dbać, jak oszczędzać wodę i energię elektryczną oraz czym jest recykling. Ostatni tydzień poświęciliśmy Polsce i świętom majowym. Utrwalaliśmy sobie wiedzę o symbolach narodowych i stolicy naszego kraju. Rozmawialiśmy również o Polsce w Europie poznaliśmy nazwy krajów sąsiadujących z Polską i porównywaliśmy flagi różnych krajów europejskich.
Wydarzenia w kwietniu:
- Dzień Książki
- Dzień Ziemi
- Kino Sferyczne
- Wyjazd do teatru na spektakl pt. „Klik klik i uśmiech znikł. Dzieci na ratunek światu
”



















































































































































































































































