PHOTON z wydawnictwa MAC

PHOTON – czyli w jaki sposób uczyć dzieci programowania…

W naszym przedszkolu w ostatnim czasie, dzięki Pani Dyrektor pojawiły się bardzo tajemnicze dwa Photony, z którymi jak na razie miały styczność jedynie najstarsze dzieci z grupy Żabek. Pierwsze zajęcia prowadziła z przedszkolakami Pani Dyrektor Olga a teraz z dziećmi będzie pracowała pani Kasia.

W piątek z okazji Dnia Mężczyzny wszyscy chłopcy wzięli udział w grupowych zajęciach z programowania. Naszym tematem była wycieczka do ZOO. Photon miał na celu zwiedzanie poszczególnych klatek z groźnymi zwierzętami, w których role wcieliły się dzielne przedszkolaki. Zadaniem każdego chłopca było umiejętne sterowanie Photonem, w taki sposób, aby na przykład nie wyjechał poza matę, po której się porusza. Z każdą chwilą pomysły Żabek były coraz ciekawsze. Do zadań naszego przyjaciela należało, między innymi precyzyjne dojechanie do wybranej klatki z dzikim zwierzęciem, z ominięciem przeszkód lub też z celowych najechaniem na wybrane elementy. Najfajniejszy pomysł i jednocześnie najtrudniejszy do wykonania polegał na okrążeniu przez Photona wybranego przez dziecko elementu. Zajęcia dostarczyły Żabkom mnóstwo radości i uśmiechu na twarzy. Już w ten poniedziałek w zajęciach będą uczestniczyły dziewczynki.

Dzieci najlepiej uczą się, kiedy… nie wiedzą, że się uczą. Dlatego właśnie Photon przekazuje dzieciom wiedzę na temat skomplikowanej technologii poprzez doświadczenia i eksperymenty.
Dzięki temu dzieci rozwijają umiejętność logicznego myślenia, która jest kluczem do sukcesu w ich dorosłym życiu.

Do zobaczenia Żabki !

p. Kasia