Kategoria: Żabki

Przedstawienie teatralne

W tym tygodniu odwiedził nas teatrzyk  Korzunowicz z przedstawieniem „Wiosenne opowieści”. Bajka mówiła o małym misiu, który obudził się wraz z nadejściem wiosny i wyruszył na pierwszy tegoroczny spacerek. Po drodze spotyka różne zwierzęta i przytrafiają mu się różne niespodziewane wydarzenia.

Na koniec szczęśliwie powraca do swoich rodziców, którzy wreszcie obudzili się z zimowego snu.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zajęcia z „PHOTONEM”

Zgodnie z obietnicą w minionym tygodniu w zajęciach z programowania wzięły udział dziewczynki z grupy „Żabek”. Tym razem przygotowałam dla dzieci coś trudniejszego a mianowicie ułożyłam z pianek na dywanie dwa labirynty. Każdy PHOTON miał swój tor do pokonania. Zadaniem przedszkolaków było przebycie robotem od linii startu do mety.

Kolejnym utrudnieniem były ułożone na labiryncie kolorowe rurki, trzeba było uważać, aby nie najechać na żadną z nich. Zadanie było niezwykłym wyzwaniem dla naszych uroczych pań, jednak ani jedna dziewczynka nie poddała się i skrupulatnie ukończyła trasę.

Niektóre „Żabki” podjęły się zadania, aby zawrócić z mety na start, co jak wiadomo wiąże się ze zmianą kierunku oraz perspektywy. Nastąpiło również spotkanie dwóch PHOTONÓW, co skutkowało ogromną radością

Z dumą przyznaję, iż nasze przedszkolaki znakomicie radzą sobie z trudnymi wyzwaniami !!! Brawo dzieci

Do zobaczenia:

p. Kasia

Zajęcia dodatkowe w Żabkach

W naszym przedszkolu w ramach opłaty stałej są dla dzieci organizowane zajęcia dodatkowe prowadzone przez fachowców/instruktorów zewnętrznych.

Zajęcia z podstaw gry w szachy prowadzone z panią Grażyną

Zajecia z rytmiki, śpiewu i ruchu prowadzone przez panią Sylwię

Zajęcia z gimnastki korekcyjnej prowadzone przez panią Basię

Zajęcia z nauki języka angielskeigo prowadzone przez panią Agatę

PHOTON

PHOTON – czyli w jaki sposób uczyć dzieci programowania…

W naszym przedszkolu w ostatnim czasie, dzięki Pani Dyrektor pojawiły się bardzo tajemnicze dwa Photony, z którymi jak na razie miały styczność jedynie najstarsze dzieci z grupy Żabek. Pierwsze zajęcia prowadziła z przedszkolakami Pani Dyrektor Olga a teraz z dziećmi będzie pracowała pani Kasia.

W piątek z okazji Dnia Mężczyzny wszyscy chłopcy wzięli udział w grupowych zajęciach z programowania. Naszym tematem była wycieczka do ZOO. Photon miał na celu zwiedzanie poszczególnych klatek z groźnymi zwierzętami, w których role wcieliły się dzielne przedszkolaki. Zadaniem każdego chłopca było umiejętne sterowanie Photonem, w taki sposób, aby na przykład nie wyjechał poza matę, po której się porusza. Z każdą chwilą pomysły Żabek były coraz ciekawsze. Do zadań naszego przyjaciela należało, między innymi precyzyjne dojechanie do wybranej klatki z dzikim zwierzęciem, z ominięciem przeszkód lub też z celowych najechaniem na wybrane elementy. Najfajniejszy pomysł i jednocześnie najtrudniejszy do wykonania polegał na okrążeniu przez Photona wybranego przez dziecko elementu. Zajęcia dostarczyły Żabkom mnóstwo radości i uśmiechu na twarzy. Już w ten poniedziałek w zajęciach będą uczestniczyły dziewczynki.

Dzieci najlepiej uczą się, kiedy… nie wiedzą, że się uczą. Dlatego właśnie Photon przekazuje dzieciom wiedzę na temat skomplikowanej technologii poprzez doświadczenia i eksperymenty.
Dzięki temu dzieci rozwijają umiejętność logicznego myślenia, która jest kluczem do sukcesu w ich dorosłym życiu.

Do zobaczenia Żabki !

p. Kasia