Archiwum kategorii: Tygryski

„Logopedyczny wrzesień w naszym przedszkolu”

Wrzesień to czas powrotu do przedszkola po wakacyjnych przygodach i wojażach. Pełni zapału wszyscy bierzemy się do pracy. Wrzesień to dla logopedy okres badań przesiewowych. Takie badanie ma na celu właściwe zdiagnozowanie każdego przedszkolaka , wyznaczenie kierunków pracy, aby rozwijać dziecko pod względem komunikacyjnym i stymulować prawidłową jego mowę.
W badaniu sprawdzamy realizację poszczególnych głosek w oparciu o wiek dziecka. Jest to bardzo ważne, bo przecież czego innego będziemy wymagali od malucha, czego innego od pięciolatka. Ewentualna wada wymowy czy nieporadność językowa, nad którą należy pracować, zawsze musi być rozpatrywana w stosunku do wieku.
Badanie logopedyczne sprawdza ponadto stan aparatu mowy, elastyczność i funkcjonowanie aparatu artykulacyjnego, prawidłowy oddech, płynność,miękkość i dźwięczność.
Często do takiego badania potrzebny jest wywiad z rodzicem, powtórzenie czynności badania , aby upewnić się w odpowiedniej diagnozie.
Po przeprowadzonym badaniu logopeda ustala ewentualną dalszą pracę z dzieckiem i wskazuje, które dzieci powinny uczęszczać na terapię logopedyczną. Pokazuje także Rodzicom w trakcie umówionych spotkań i indywidualnych, w jaki sposób można ćwiczyć z dzieckiem w warunkach domowych.
W razie pytań, zapraszam do mojego gabinetu, najlepiej po dokonanym badaniu logopedycznym. Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do kontaktu.
logopeda mgr Marta Mierzwa – Gałkowska

Gabinet logopedyczny znajduje się na I piętrze na przeciwko sali żabek

DNI ADAPTACYJNE w GRUPIE TygryskóW

W czwartek 29 i piątek 30 sierpnia, w przedszkolu odbyły się dni adaptacyjne dla nowych dzieci z grupy Tygrysków. Spotkania prowadziła pani Ania, a pomocnikami były pani Asia i pani Agnieszka.

Repertuar spotkań składał się z dwóch części: zabaw ruchowych, tanecznych oraz pracy plastycznej w sali, a także wyjścia na teren przedszkola.

Rozpoczęliśmy od piosenek na powitanie. Był też zabawy ruchowe, wspólne tańce przy muzyce – w końcu dzieci, uwielbiają być w ruchu. Nie zabrakło momentów wyciszenia przy muzyce relaksacyjnej, którymi były masażyki.

Rodzice wspólnie z dziećmi oprócz poruszania się, mogli sprawdzić się plastycznie wykonując tygryski z talerzy i odznaki super przedszkolaka.

Był też elementy kolorowe, gdyż trochę bawiliśmy się chustą animacyjną, a także wyszliśmy na dwór po to by porysować kredą, popuszczać bańki, ale też pobawić się w piaskownicy.

Nie zabrakło też słodkich i kolorowych niespodzianek dla milusińskich 🙂

DO ZOBACZENIA  W PONIEDZIAŁEK! 🙂