Kategoria: Pszczółki

Zwierzęta z wiejskiego podwórka

Na wsi fajnie i ciekawie jest, o czym przekonały się pszczółki w tym tygodniu. Co prawda nie byliśmy na wsi bezpośrednio, ale zrobiliśmy sobie gospodarstwo rolne w przedszkolu. Dzieciaczki wczuwały się w role zwierzątek wiejskich.Utrwalały w ten sposób ich nazwy i odgłosy przez nie wydawane. Bawiliśmy się także z konikami, które rok temu brały dział w naszym wystepie. Cudne rumaki posłużyły nam do zabaw dydaktycznych doskonalących liczenie. W minionym tygodniu ćwiczyliśmy również wycinanie, które wychodzi nam coraz lepiej 🙂

Zapraszam do oglądania galerii Link do galerii zdjęć

p. Angelika

WYJŚCIE DO BAŻANTARNI

W środę Pszczółki i Biedronki wybrały się na pieszą wycieczkę do Bażantarni. Wspólnej integracji miały pomóc różne zabawy na świeżym powietrzu. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała dobrym humorom i nastrojowi.

Po dotarciu na miejsce, dzieci chwilę tylko odpoczęły, bo nie mogły się doczekać zabawy na zielonej polanie. Dzieci pobawiły się swobodnie, a później zjadły posiłek. Kto miał ochotę mógł puszczać bańki, porzucać frisbee albo poskakać na długiej skakance. Bądź też najzwyczajniej pograć piłką.

Postanowiliśmy też sprawdzić, która grupa ma więcej siły i poprzeciągać linę. Mimo, iż Biedroneczki są starsze to Pszczółką też raz się udało wygrać:)

To był miło spędzony dzień… Link do galerii zdjęć

Pszczółki na Festynie Służb Mundurowych

         W piątek nasza grupa wyruszyła na Festyn Służb Mundurowych, który odbywał się na terenie jednostki wojskowej przy ul. Królewieckiej. Podczas festynu zwiedzaliśmy stanowiska i poznawaliśmy specyfikę oraz różnorodność zawodów służb mundurowych. Odwiedziliśmy stanowiska m.in. Służby Więziennej, Policji, Nadleśnictwa Elbląg, Żandarmerii Wojskowej, Straży Pożarnej oraz Służby Celnej.

W trakcie naszej wycieczki oglądaliśmy pokaz tresury psów policyjnych oraz skuteczność ich działania w styczności z przestępcami. Pogoda nam dopisała, a dzieciom bardzo się podobało:)

Zapraszam do oglądania galerii Link do galerii

p. Angelika

Mali PATRIOCI

           Miniony tydzień przypadł po  ŚWIĘTACH NARODOWYCH: Święto Pracy i Święto Konstytucji 3 Maja, dlatego Pszczółeczki rozmawiały o Polsce. Poznawaliśmy: Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, Flagę Polski oraz Godło Polski. Nie zabrakło prac plastycznych związanych z symbolami Polski, które mogli Państwo podziwiać przed naszą salą. Podczas tego tygodnia rozsmakowaliśmy się w typowo Polskich potrawach – pyszny żurek oraz kotleciki w sosie z ziemniaczkami i surówką. Pszczółkom smakowało jak zwykle 🙂

                Dzieciaczki także poznawały kształt Polski na mapie. Wspólnymi siłami odkrywaliśmy ważniejsze miejsca na mapie np. nasze rodzinne miasto – Elbląg. Przy okazji mowy o Elblągu dzieciaczki wspominały nasza wycieczkę na Stare Miasto w Elblągu. Poruszyliśmy temat lokalnego patriotyzmu, dzieci poznały Herb Elbląga i układały go z puzzli podczas zajęć terenowych.

Dziękujemy Mikołajkowi M. i Mikołajkowi G. oraz ich rodzicom za pokazanie nam pięknych książek o Wspaniałych miejscach w Polsce oraz o Zwierzętach w Polsce.

Zapraszamy do oglądania galerii Link do galerii

p. Angelika

Przedstawienie „Podróże Pana Kleksa”

               W minionym tygodniu nasze przedszkolaki miały okazję przenieść się do magicznego i kolorowego świata Akademii Pana Kleksa.

Ambroży Kleks oraz Adaś to były dwie główne postaci tego przedstawienia. Stali oni na straży lojalności, dobra i odwagi.

Wspólnie stawiali czoła niszczycielskim siłom zła, ratując Akademię. Oczywiście nie zabrakło również Mateusza, który zgubił swój magiczny guzik, na szczęście nasze przedszkolaki poruszone jego historią, szybko pomogły mu go odnaleźć.

Było to fantastyczne przedstawienie, w którym dzieci brały czynny udział, otrzymując czarodziejskie piegi.

Entuzjastycznie reagowały na przygody bohaterów i z pewnością ten spektakl pozostanie na długo w ich pamięci.

 

Wycieczka do ZUO

W środę wybraliśmy się na wycieczkę do ZUO, czyli Zakładu Utylizacji Odpadów znajdującego się w Elblągu przy ul. Mazurskiej. Jak to dzieci dość słusznie stwierdziły, że byliśmy odwiedzić „PANA SEGREGACZA ŚMIECI” 😛

Podczas wizyty braliśmy udział w zajęciach edukacyjnych, rozwijających umiejętności dzieci w segregacji śmieci. W trakcie oglądania bajeczek z serii „Gagatki odpadki”zgłębialiśmy wiedzę na temat recyklingu i przydatności odpadów. Prowadząca prezentowała dzieciom etapy pozyskiwania surowca z butelki plastikowej. Po nauce przyszła pora na sprawdzenie wiedzy, oczywiście w formie zabawy. Dzieci „wrzucały” odpadki do odpowiednich śmietników, na makietach magnetycznych oraz w grze komputerowej.

Gdy pogoda troszkę się poprawiła, udało nam się wyjść na dwór i zwiedzić obiekt. Byliśmy na wadzę, okazało się, że nie należymy do wagi piórkowej, bo w sumie ważyliśmy 540 kg. Później poszliśmy do sortowni, w której dzieci usilnie robiły sobie klamerki na noski 🙂 Mimo niemiłych zapachów wizyta w tych miejscach zrobiła na dzieciach duże wrażenie.

Zapraszamy do oglądania galerii tutaj link do wszystkich zdjęć

p. Angelika