Archiwum kategorii: Myszki

Na sportowo, kolorowo i muzycznie :)

U Myszek w każdym tygodniu wiele się dzieje i nawet nie ma czasu na nudę ! Dzieci bardzo lubią zajęcia gimnastyczne, do których używamy różnych przyborów a tym razem ćwiczyliśmy w parach z szarfami. Przedszkolaki naśladowały ruchy swojego partnera w zabawie „Lustro„, rozciągały się w parach, udawały koniki zaprzęgowe i przechodziły przez tunel na czworakach. Poza tym bawiliśmy się do muzyki, ćwiczyliśmy równowagę, dzięki naszym piłkom terapeutycznym, poznaliśmy piosenkę, pt.: „Nadeszła jesień” a także lepiliśmy z ciastoliny swoją postać. Tym sposobem dodaliśmy trochę promyków słońca do naszej sali, których niestety brakowało na dworze. Mamy nadzieję, że w przyszłym tygodniu będziemy mogli bawić się w ogrodzie. W końcu jesień jest taka piękna i kolorowa 🙂

Zapraszam serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć:

p. Kasia

WIĘKSZA ILOŚĆ ZDJĘĆ

„Logopedyczny wrzesień w naszym przedszkolu”

Wrzesień to czas powrotu do przedszkola po wakacyjnych przygodach i wojażach. Pełni zapału wszyscy bierzemy się do pracy. Wrzesień to dla logopedy okres badań przesiewowych. Takie badanie ma na celu właściwe zdiagnozowanie każdego przedszkolaka , wyznaczenie kierunków pracy, aby rozwijać dziecko pod względem komunikacyjnym i stymulować prawidłową jego mowę.
W badaniu sprawdzamy realizację poszczególnych głosek w oparciu o wiek dziecka. Jest to bardzo ważne, bo przecież czego innego będziemy wymagali od malucha, czego innego od pięciolatka. Ewentualna wada wymowy czy nieporadność językowa, nad którą należy pracować, zawsze musi być rozpatrywana w stosunku do wieku.
Badanie logopedyczne sprawdza ponadto stan aparatu mowy, elastyczność i funkcjonowanie aparatu artykulacyjnego, prawidłowy oddech, płynność,miękkość i dźwięczność.
Często do takiego badania potrzebny jest wywiad z rodzicem, powtórzenie czynności badania , aby upewnić się w odpowiedniej diagnozie.
Po przeprowadzonym badaniu logopeda ustala ewentualną dalszą pracę z dzieckiem i wskazuje, które dzieci powinny uczęszczać na terapię logopedyczną. Pokazuje także Rodzicom w trakcie umówionych spotkań i indywidualnych, w jaki sposób można ćwiczyć z dzieckiem w warunkach domowych.
W razie pytań, zapraszam do mojego gabinetu, najlepiej po dokonanym badaniu logopedycznym. Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do kontaktu.
logopeda mgr Marta Mierzwa – Gałkowska

Gabinet logopedyczny znajduje się na I piętrze na przeciwko sali żabek