Kategoria: Myszki

W podróży po Portugalii

W minionym tygodniu nasze przedszkolaki poznały kolejne państwo z naszego projektu „Polska, Europa, My” – Portugalię. Dzieci obejrzały prezentację o tym kraju, z której dowiedziały się m. in. gdzie leży Portugalia, jak nazywa się stolica i zobaczyły fragment bajki w języku portugalskim. Przedszkolaki wykonały także portugalskie flagi malując je farbami, a w piątek miały okazję skosztować portugalskiego dania na obiad – rybę z warzywami.

Tutaj link do wszystkich zdjęć

Zdrowe przedszkolaki

Lekarz to osoba, z którą przedszkolaki spotykają się bardziej lub mniej regularnie, jednak bez względu na częstotliwość wizyt u lekarza dziecko powinno wiedzieć, jak należy zachować się w jego gabinecie. W minionym tygodniu przedszkolaki poznawały zawód lekarza, a także miejsce, w którym przyjmuje pacjentów, i narzędzia jego pracy. Dowiedziały się, że są lekarze specjaliści od różnych części ciała, np. oczu, gardła, zębów. Temat ten stał się okazją do zabawy i wcielania się w rolę lekarza.

Link do wszystkich zdjęć

 

Warsztaty z rodzicami „Recyklingowa moda”

We wtorek 17 kwietnia odbyły się warsztaty pt. „Recyklingowa moda”, na których gościliśmy rodziców z grupy Myszki i Pszczółki. Podczas zajęć rodzice wraz ze swoimi pociechami tworzyli stroje na bal. Ale nie były to zwykłe stroje, ponieważ do ich wykonania wykorzystywano surowce wtórne. W rezultacie ciężkiej pracy dzieciaczków i rodziców postały piękne przebrania, które podziwialiśmy podczas balu. Gratulujemy rodzicom i dzieciakom świetnych pomysłów oraz solidnego wykonania swoich projektów.

Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie 🙂

Zapraszamy do oglądania galerii Link do zdjęć

p. Angelika i p. Milena

Wycieczka do Multikina

W piątek 20 kwietnia Myszki i Pszczółki wybrały się Multikina znajdującego się w Centrum Handlowym Ogrody. Podczas wycieczki dzieci poznały tajniki kina oraz zasady jego funkcjonowania. Dowiedziały się w jaki sposób powstaje film/ bajka oraz jak wygląda proces jego odtwarzania na ekranie kinowym. Następnie dzieci brały udział w projekcji bajki pt. „Basia”. Była to zabawna, edukacyjna bajeczka, która opowiadała o przygodach małej dziewczynki. Myszki i Pszczółki były bardzo zaciekawione i zadowolone. Po projekcji pani Agata z obsługi Multikina wyjaśniła nam jak powstaje popcorn oraz pokazała nam kawałki kliszy filmowej. Na zakończenie otrzymaliśmy popcorn do degustacji: słony i karmelowy. Zdania na temat który był smaczniejszy, były podzielone. Później każde dziecko dostało certyfikat wizyty w kinie oraz kolorowankę związaną z bajką „Basia”. Było super, wszystkie dzieci były grzeczne i dzielne.

Zapraszamy do oglądania galerii Link do zdjęć

p. Angelika i p. Milena

Wiosenny bal recyklingowy

W minioną środę w odbyła się impreza integracyjna dla całego przedszkola – wiosenny bal pod hasłem:,, Recyklingowa moda urody Ci doda”. Imprezę poprzedziły warsztaty dla rodziców i dzieci, podczas których rodzic mógł wykonać strój dla swojej pociechy. Warsztaty cieszyły się dużym powodzeniem, zarówno wśród rodziców dzieci grup młodszych, jak i starszych. Efektem tych proekologicznych wspólnych działań, była sala wypełniona dziećmi przebranymi we wspaniałe stroje, które łączył fakt, iż były wykonane z surowców wtórnych. Tak więc na balu pojawiły się księżniczki w pięknych, workowych sukniach, roboty z kartonów i płyt CD, rycerze w zbrojach z butelek PET i wiele innych ciekawych przebrań… Podczas balu dzieci mogły obejrzeć inscenizację ,,Żyj z przyrodą w zgodzie”, którą wykonała najstarsza grupa naszego przedszkola – Żabki, słynące z proekologicznych postaw i działań… Aby zwiększyć świadomość dzieci w dziedzinie recyklingu oraz odpowiedniej segregacji surowców wtórnych, zgodnej z kolorem pojemników do selektywnej zbiórki, dzieci obejrzały film edukacyjny ,,Gagadki Odpadki”. Nasza impreza oprócz różnych przerywników tanecznych przy skocznej muzyce obfitowała także w konkursy. Były one związane z prawidłową segregacją surowców wtórnych, zagadek słownych związanych z recyklingiem oraz zagadek słuchowych małego ekologa, rozpoznającego odgłosy przyrody. Głównym punktem naszej ekologicznej zabawy była prezentacja recyklingowej mody. Każda grupa, prowadzona przez swoją panią, przechodziła przez środek sali przy skocznej muzyce i eksponowała swoją recyklingową modę… Wszystkie stroje były bardzo ciekawe i zasłużyły na wyróżnienie i dlatego też, komisja nagrodziła wszystkich uczestników balu brawami i zapowiedziała słodką nagrodę. Nagrodą było pyszne oraz zdrowe ciasto marchewkowe zaserwowane podczas drugiego śniadania…

Na zakończenie naszego ekologicznego balu odbyło się ślubowanie dzieci, gdzie przedszkolaki przyrzekały, iż będą Ziemię ratować i zawsze śmieci segregować…

Link do zdjęć

A oto fotorelacja z naszego balu recyklingowego …

W krainie zwierząt

W piątek odbyły się grupowe zajęcia logopedyczne, które poprowadziła Pani Marta i studentka PWSZ – Pani Patrycja.

Poznaliśmy wierszyk o chorym kotku, ćwiczyliśmy nasze buzie a także bawiliśmy się kulkami ze styropianu.

Poza tym graliśmy w grę – „Poznaj kolory”.

Na koniec kolorowaliśmy ulubione zwierzęta. Wszystkim zajęcia podobały się i dostarczyły mnóstwa wrażeń. Tutaj do obejrzenia wszystkie zdjęcia

Nasi ulubieńcy

Obecność w domu psa, kota, chomika lub innego zwierzątka domowego sprzyja rozwojowi emocjonalnemu i społecznemu dziecka.

Dzieci wchodzą w bliskie relacje z tymi domownikami, łatwo przywiązują się do nich i uczą się o nie troszczyć.

Podobnie jak ludzie, zwierzęta przeżywają strach, odczuwają ból, wymagają więc mądrej i odpowiedzialnej opieki.

Warto o tym dzieciom przypominać.

W minionym tygodniu przedszkolaki miały okazję poznać różne zwierzęta domowe, m.in. psa, kota, papugę. Tutaj do obejrzenia cała galeria

Programowanie

W zeszłym tygodniu MYSZKI i PSZCZÓŁKI zapoznały się z naszymi „Photonami”. Tym razem dzieci, podczas zajęć, mogły wykorzystać już wcześniej poznane elementy kodowania, takie jak: poruszanie w przód, w tył, obrót w lewo, w prawo, zmiana koloru, nadawanie dźwięku. Przedszkolakom bardzo podoba się taka forma edukacji, przy której dodatkowo maluje się uśmiech na twarzy oraz towarzyszą pozytywne emocje.

Robot edukacyjny „Photon” jest interaktywnym robotem, który  pomaga najmłodszym poprzez zabawę i rywalizację nauczyć się logicznego myślenia podstaw programowania.

Zapraszam serdecznie do galerii zdjęć:

Tutaj galeria wszystkich zdjęć

p. Kasia