Kategoria: Klubik

Co nowego w klubiku?

         Pogodę mieliśmy w  minionym tygodniu bardzo łądną, słoneczko świeciło idealna pogoda, aby nasze dzieci uczyły się chodzenia z wężem. Cjodzenie z wężem uczy dizeci chodzenia w parach, tak potrzebnej umiejętności w przedszkolu. Nauka chodzenia z wężem nie jest łatwa, ale nasze dzieci są bardzo mąde i szybciutko podporządkowały się ustalonym zasadom, dzięki czemu nasze spacery są bezpieczne.

             Każdy dzień w klubiku to nauka poprzez zabawę, tak i wtym tygodniu było.Nie zabrakło  pracy nad motoryką dużą w trakcie zabaw chustą animacyjną, jak i motoryką małą podczas zabaw sensorycznych z kostkami, folią i żelowymi workami.

       Ten tydzień był wyjątkowo pracowity pod względem zajęć plastycznych, ruchowych oraz muzycznych, jednak nie możemy  zdradzić szczegółów. Efekty naszej pracy to niespodzianka przygotowywana z okazji Dnia Mamy i Taty. Prypominam iż spotykamy się w dniu festynu 29.05. godzina 15.30 najpierw w naszej sali, a potem w naszym przedszkolnym ogrodzie na festynie rodzinnym. Link do zdjęć

ZAGRAJMY W KOLORY

   W minionym tygodniu odbyły się zajęcia logopedyczne, dzieci wspólnie z panią Martą grały w grę planszową ,odgadywaliśmy kolory, ponadto mieliśmy kostki z obrazkami i nazywaliśmy ilustrację. Bawiliśmy się także w zabawę „konik, żabka i dmuchawiec”, do której wykorzystaliśmy styropianowe kulki. Pani Marta nauczyła maluszki jak korzystać z dmuchajek i baniek mydlanych. Naszą zabawę zakończyliśmy kolorując słoneczko. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zapraszamy do galerii zdjęć:  Link do galerii zdjęć

Sala, piaskownica, Polska

W minionym tygodniu w Klubiku nie zabrakło akcentu patriotycznego. Nasze maluszki wyklejały flagę Polski, jednocześnie rozwijając motorykę małą.

Korzystając z wiosennej pogody odwiedzaliśmy codziennie nasz Klubikowy plac zabaw. Dzięki temu iż nasz plac jest ogrodzony wszyscy czują się bezpiecznie, bawić się można w piaskwonicy, na zjeżdżalni, w gąsienicy, a można też siedzieć u pani na kolankach.

Między zabawami dzieci rozwijały również sensorykę poprzez zabawy kostkami sensorycznymi, które są wykonane z różnego rodzaju tekstur i materiałów.  Tutaj link do wszystkich zdjęć

Przedstawienie „Podróże Pana Kleksa”

               W minionym tygodniu nasze przedszkolaki miały okazję przenieść się do magicznego i kolorowego świata Akademii Pana Kleksa.

Ambroży Kleks oraz Adaś to były dwie główne postaci tego przedstawienia. Stali oni na straży lojalności, dobra i odwagi.

Wspólnie stawiali czoła niszczycielskim siłom zła, ratując Akademię. Oczywiście nie zabrakło również Mateusza, który zgubił swój magiczny guzik, na szczęście nasze przedszkolaki poruszone jego historią, szybko pomogły mu go odnaleźć.

Było to fantastyczne przedstawienie, w którym dzieci brały czynny udział, otrzymując czarodziejskie piegi.

Entuzjastycznie reagowały na przygody bohaterów i z pewnością ten spektakl pozostanie na długo w ich pamięci.

 

Puzzle, spacery, kotyliony

W minionym tygodniu wspólnie z dziećmi z klubiku ćwiczyliśmy układanie puzzli. Układanie puzzli pobudza kreatywność dziecka, uczy koncentracji i wymaga działania zorentowanego na cel.

Dzieci chętnie szukały pasujących elementów i pomagały sobie nawzajem.

Z okazji świąt majowych, nasze maluszki wykonywały z pomocą Pań biało-czerwone kotyliony, które później nosiły.

W okresie międzymajówkowym korzystaliśmy z pięknej pogody i chodziliśmy na spacery oraz bawiliśmy się na terenie ogrodu.

ĆWICZENIE KOORDYNACJI WZROKOWO-RUCHOWEJ

Koordynacja wzrokowo-ruchowa to umiejętność łączenia tego , co spostrzegamy przy pomocy wzroku z tym, co wykonujemy przy pomocy narządów ruchu(rąk, nóg).

Jest to umiejetność niezbędna do opanowania: pisania, rysowania, wycinania ,lepienia, malowania,ubierania itp.

Panie z maluszkami pracowały rozwijając koordynacje wzrokowo-ruchową poprzez ćwiczenia : marsz na palcach, chodzenie jak boćian, ćwiczenie z podskokami i wiele innych ruchów wspomagających rozwojowi koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Ekologiczna ścieżka sensoryczna

W minionym tygodniu dzieci miały okazję skorzystać z ekologicznej ścieżki sensorycznej. Do wykonania takiej ścieżki wystarczyły wytłaczanki po jajkach. Panie pomogły dzieciom ułożyć odpowiednią trasę i zachęcały do wypróbowania ścieżki sensorycznej. Dzieci spacerowały po wypukłych opakowaniach, przez co stymulowały receptory znajdujące się w stopach. Chodzenie po takiej ścieżce usprawnia motorykę dużą oraz poprawia równowagę i koordynację ruchową. Ścieżka sensoryczna pozwala rozwijać wyobraźnię dotykową, która jest niezbędna do prawidłowego poznawania świata przez dziecko. Spacer po wyznaczonej trasie sprawiał dzieciom mnóstwo radości. Każde kolejne przejście po ścieżce było coraz pewniejsze, odważniejsze, aż dzieci zdjęły skarpetki i spacerowały boso.

Tutaj link do wszystkich zdjęć

 

Wiosenny bal recyklingowy

W minioną środę w odbyła się impreza integracyjna dla całego przedszkola – wiosenny bal pod hasłem:,, Recyklingowa moda urody Ci doda”. Imprezę poprzedziły warsztaty dla rodziców i dzieci, podczas których rodzic mógł wykonać strój dla swojej pociechy. Warsztaty cieszyły się dużym powodzeniem, zarówno wśród rodziców dzieci grup młodszych, jak i starszych. Efektem tych proekologicznych wspólnych działań, była sala wypełniona dziećmi przebranymi we wspaniałe stroje, które łączył fakt, iż były wykonane z surowców wtórnych. Tak więc na balu pojawiły się księżniczki w pięknych, workowych sukniach, roboty z kartonów i płyt CD, rycerze w zbrojach z butelek PET i wiele innych ciekawych przebrań… Podczas balu dzieci mogły obejrzeć inscenizację ,,Żyj z przyrodą w zgodzie”, którą wykonała najstarsza grupa naszego przedszkola – Żabki, słynące z proekologicznych postaw i działań… Aby zwiększyć świadomość dzieci w dziedzinie recyklingu oraz odpowiedniej segregacji surowców wtórnych, zgodnej z kolorem pojemników do selektywnej zbiórki, dzieci obejrzały film edukacyjny ,,Gagadki Odpadki”. Nasza impreza oprócz różnych przerywników tanecznych przy skocznej muzyce obfitowała także w konkursy. Były one związane z prawidłową segregacją surowców wtórnych, zagadek słownych związanych z recyklingiem oraz zagadek słuchowych małego ekologa, rozpoznającego odgłosy przyrody. Głównym punktem naszej ekologicznej zabawy była prezentacja recyklingowej mody. Każda grupa, prowadzona przez swoją panią, przechodziła przez środek sali przy skocznej muzyce i eksponowała swoją recyklingową modę… Wszystkie stroje były bardzo ciekawe i zasłużyły na wyróżnienie i dlatego też, komisja nagrodziła wszystkich uczestników balu brawami i zapowiedziała słodką nagrodę. Nagrodą było pyszne oraz zdrowe ciasto marchewkowe zaserwowane podczas drugiego śniadania…

Na zakończenie naszego ekologicznego balu odbyło się ślubowanie dzieci, gdzie przedszkolaki przyrzekały, iż będą Ziemię ratować i zawsze śmieci segregować…

Link do zdjęć

A oto fotorelacja z naszego balu recyklingowego …