Kategoria: Klubik

,,Latem w Klubiku”

W minionym tygodniu dzieci z Klubiku wciąż korzystały ze słonecznej i upalnej pogody. Zabawy w piasku, to ulubione zajęcie naszych maluszków. Pomiędzy wyjściami na teren zawsze znaleźliśmy odrobinę czasu na zabawy w naszej sali. Wspólnie przygotowywaliśmy tor przeszkód. I próbowaliśmy go przejść. Dzieci okazały się zwinne i bez problemu pokonywały przeróżne kombinacje torów przeszkód. Ćwiczyliśmy również nasze palce przy zabawie z ciastoliną. Kolorowe foremki, przypadły dzieciom do gustu i chętnie wykorzystywały je podczas lepienia z ciastoliny.  Przypominamy również, iż w sierpniu Klubik jest nieczynny. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy powodzenia dzieciom, które idą do przedszkola. Do zobaczenia we wrześniu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii! Tutaj link do galerii zdjeć

Motylki

W minionym tygodniu nasze maluszki tworzyły piękne,kolorowe motylki. Pani Agnieszka na środku kartki postawiła kropki z kolorowych farb, zadaniem dzieci było złożenie kartki na pół a następnie rozsmarowywać paluszkiem farbę która znajdowała się w środku kartki, dzięki pracy paluszkom powstały nam piękne kolorowe motyle. Korzystaliśmy również z uroków lata spacerowaliśmy z naszym przyjacielem wężem, oraz bawiliśmy się na pobliskim placu zabaw. Zapraszamy do galerii.  Tutaj link do galerii zdjęć

Pracowity tydzień w Klubiku.

Zeszły tydzień był dla Klubiku bardzo pracowity. Dzieci miały okazję po raz pierwszy zagrać w grę planszową, w której same były pionkami. Rzucały one kostką i z pomocą Pań przechodziły na kolejne pola. Poznaliśmy również takie pojęcia jak ,,start” i ,,meta”. Ze względu na deszczowa pogodę większość czasu spędziliśmy na sali, jednak wykorzystaliśmy ten czas na rozwijanie motoryki małej. Wspólnie układaliśmy wieżę z kloców, ustawiając je na sobie kolejno od największego do najmniejszego, a następnie odwrotnie. Panie opiekunki przygotowały dla dzieci ,,wstążkowe pudełko”, które fantastycznie pomaga w rozwijaniu motoryki małej.

Zapraszamy do galerii. Link do galerii zdjęć

Wakacje w klubiku

Wakacyjny tydzień w Klubiku zaczęliśmy od korzystania z uroków terenu przedszkolnego.

Jeśli pogoda dopisuje maluszki swoją energię rozładowują podczas zabaw na placu zabaw. Wspólnie budujemy z piasku, zjeżdżamy ze zjeżdżalni, bujamy się na huśtawce. Każda z naszych pociech znajdzie coś dla siebie.

Spędzając czas w sali również się nie nudzimy. W tym tygodniu rozwijaliśmy sensomotorykę. Panie przyniosły dzieciom piłeczki i rolki do masażu, dzięki którym dzieci mogły pobudzić swój zmysł dotyku. Dla zwiększenia swoich doznań czuciowych dzieci wykonywały ćwiczenia boso. Ćwiczyliśmy także równowagę poprzez noszenie obręczy na głowie.

Zapraszamy do galerii! Link do galerii

Kolory tęczy

          Dzisiaj przyszła do nas Pani Marta logopeda, aby pobawić się z całą naszą grupą.

      Na grupowych zajęciach logopedycznych bawiliśmy się, rozróżniając kolory i nazywając obrazki.

       Ponadto dmuchaliśmy przez dmuchajkę, puszczaliśmy bańki mydlane i oglądaliśmy zaczarowany świat przez kalejdoskop. Link do galerii zdjęć

Letnie słoneczko

W minionym tygodniu nasze maluszki wykonywały pracę plastyczną, do przygotowanego przez panie szablonu słońca doklejały promyczki.

Promienie powstały poprzez odbijanie dłoni umoczonych w żółtej farbie.

Następnie panie wycięły odciśnięte rączki i wspólnie z dziećmi przykleiły promyki do letniego słońca, które aktualnie wisi na klubikowej tablicy.

Nie zabrakło również zabaw na terenie przedszkolnym.

Zapraszamy do galerii! Tutaj link do galerii zdjęć

Ja, Ty, My – Bezpieczne wakacje.

                W środę odbyło się w przedszkolu spotkanie integracyjne, które dotyczyło bezpiecznych wakacji.

                  Pani Agnieszka i Pani Paulina sprawdzały czy spakowana walizka zawiera wszystkie niezbędne i przydatne rzeczy na wakacje. W naszej walizce znalazły się również rzeczy niepotrzebne, takie jak: rękawiczki czy też zimowe nauszniki, lecz nasze sprytne przedszkolaki szybko je zauważyły.

                 Po prawidłowym spakowaniu rozpoczęliśmy zabawę przy wakacyjnej piosence ,,Opalamy brzuszki”.

                 Kolejny punkt spotkania był bardzo ważny, bo przypomniałyśmy dzieciom numery alarmowe, które warto znać w razie nagłego wypadku.

                  Numery alarmowe pomogła nam utrwalić piosenka pt.: ,,Znam numery alarmowe”.

                Nasze wakacyjne spotkanie zakończyliśmy zabawą ruchową ,,Jadę, idę, na wakacje”. 

Tutaj link do galerii zdjęć

 

Teatrzyk

W poniedziałek odwiedził nas teatrzyk z przedstawieniem pt. „Calineczka”. Była to klasyczna bajka o maleńkiej dziewczynce, którą wszyscy znają, jednak przedstawiona za pomocą pacynek. Bajka dzieciom podobała się i wywołała uśmiechy na dziecięcych buziach.

Motoryka mała

W tym tygodniu dzieci z Klubiku ćwiczyły motorykę małą oraz rozwijały swoją wyobraźnię i kreatywność.

Wspólnie lepiliśmy z ciastoliny kolorowe węże, placki i kule. Dzieci używały również foremek do ciastoliny, dzięki którym mogły upiększyć i ozdobić swoje prace.

Skorzystaliśmy z prezentu, który otrzymaliśmy z okazji Dnia Dziecka i wspólnie kolorowaliśmy ogromną kolorowankę.

Poznawaliśmy dzięki niej cyfry oraz utrwalaliśmy nazwy kolorów.

Dzieci ćwiczyły koordynację ruchów ręki oraz prawidłowe trzymanie kredki.