Archiwum kategorii: Klubik

„Logopedyczny wrzesień w naszym przedszkolu”

Wrzesień to czas powrotu do przedszkola po wakacyjnych przygodach i wojażach. Pełni zapału wszyscy bierzemy się do pracy. Wrzesień to dla logopedy okres badań przesiewowych. Takie badanie ma na celu właściwe zdiagnozowanie każdego przedszkolaka , wyznaczenie kierunków pracy, aby rozwijać dziecko pod względem komunikacyjnym i stymulować prawidłową jego mowę.
W badaniu sprawdzamy realizację poszczególnych głosek w oparciu o wiek dziecka. Jest to bardzo ważne, bo przecież czego innego będziemy wymagali od malucha, czego innego od pięciolatka. Ewentualna wada wymowy czy nieporadność językowa, nad którą należy pracować, zawsze musi być rozpatrywana w stosunku do wieku.
Badanie logopedyczne sprawdza ponadto stan aparatu mowy, elastyczność i funkcjonowanie aparatu artykulacyjnego, prawidłowy oddech, płynność,miękkość i dźwięczność.
Często do takiego badania potrzebny jest wywiad z rodzicem, powtórzenie czynności badania , aby upewnić się w odpowiedniej diagnozie.
Po przeprowadzonym badaniu logopeda ustala ewentualną dalszą pracę z dzieckiem i wskazuje, które dzieci powinny uczęszczać na terapię logopedyczną. Pokazuje także Rodzicom w trakcie umówionych spotkań i indywidualnych, w jaki sposób można ćwiczyć z dzieckiem w warunkach domowych.
W razie pytań, zapraszam do mojego gabinetu, najlepiej po dokonanym badaniu logopedycznym. Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do kontaktu.
logopeda mgr Marta Mierzwa – Gałkowska

Gabinet logopedyczny znajduje się na I piętrze na przeciwko sali żabek

Teatrzyk w naszym przedszkolu

W poniedziałek nasze przedszkole odwiedził teatrzyk. Aktorzy zaprezentowali nam niezwykle zabawną i ciekawą historię pewnego chłopca, który nie lubił sportu i bardzo niezdrowo się odżywiał. Dzieci zrozumiały morał płynący z bajki- zachęcający do zdrowego odżywania się i prowadzenia aktywnego trybu życia 🙂 a do tego świetnie się bawiły, co zobaczą Państwo na zdjęciach.

Zdjęcia teatrzyk

Ostatnie dni w Klubiku

Ostatnie dni przed wakacjami minęły Nam bardzo szybko.  Nasze maluszki jak zwykle miały mnóstwo zabawy. Korzystaliśmy z przepięknej pogody i bawiliśmy się na naszym placu zabaw. Większość czasu spędzaliśmy w naszej piaskownicy. Udekorowaliśmy drogę do naszej Klubikowej zagrody, rysując kredą po chodniku. W sali dzieci jak zwykle układały między innymi puzzle i czytały książeczki razem z Paniami oraz tańczyły przy akompaniamencie swoich ulubionych piosenek dziecięcych.

Zapraszamy do galerii!

 

Życzymy udanych wakacji i do zobaczenia w przyszłym roku!