Kategoria: Biedroneczki

Przedstawienie teatralne

W tym tygodniu odwiedził nas teatrzyk  Korzunowicz z przedstawieniem „Wiosenne opowieści”. Bajka mówiła o małym misiu, który obudził się wraz z nadejściem wiosny i wyruszył na pierwszy tegoroczny spacerek. Po drodze spotyka różne zwierzęta i przytrafiają mu się różne niespodziewane wydarzenia.

Na koniec szczęśliwie powraca do swoich rodziców, którzy wreszcie obudzili się z zimowego snu.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Idziemy do zoo

W tym tygodniu Biedroneczki miały okazję dowiedzieć się sporo o ogrodach zoologicznym i mieszkających tam zwierzętach. Biedronki dobierały ilustracje zwierząt do zadawanych przez nauczyciela zagadek. Również ćwiczyliśmy rozpoznawanie kształtu graficznego danego wyrazu i litery. Dzieci na podstawie wzoru wyrazu musiały ułożyć ten sam wyraz z rozsypanki liter. Dzięki temu utrwaliliśmy nazwy zwierząt mieszkających w zoo. Określalismy również cechy charekterystyczne zwierząt poprzez zabawę dydaktyczną ,,Zgdanij jakim zwierzęciem jestem”. Na koniec dzieci w grupach wykonywały bujne grzywy lwów.

Z głową w chmurach

W tym tygodniu Biedronki chodziły ,,z głową w chmurach”, ponieważ taki właśnie był temat kompleksowy.

Wspólnie poznalismy rodzaje chmur a także wykonaliśmy doświadczenie, dzięki któremu udało się nam złapać chmurę do butelki. Ponad chmurami trafiliśmy do kosmicznego świata. Oglądaliśmy statki kosmiczne, oraz zrobiliśmy doświadczenie, które obrazowało lot statku kosmicznego. Dzieci również układały statki kosmiczne z klocków, według wzoru. Zapoznalismy się z obrazem graficznym głoski ,,S” i literami ,,s” i ,,S”. W kosmosie napotkalismy wiele gwiazd i poznalismy kilka gwiazdozbiorów. Przeliczaliśmy zbiory gwiazd i porównywalismy je. Biedronki samodzielnie tworzyły własne gwiazdozbiory i nadawały im nazwy.