Kategoria: Bez grupy

Krasnoludki

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o krasnoludkach. Poznaliśmy baję pt. ,,Czy to bajka czy nie bajka” M. Konopnickiej. Omawialiśmy wygląd krasnoludków. Główne cechy typowego krasnoludka to czerwona czapka, broda i przede wszystkim wyjątkowo niski wzrost. Dopasowywaliśmy do krasnali ich imiona na podstawie ich zachowania i wyglądu. Oczywiście obowiązkowo zatańczyliśmy i zaśpiewaliśmy jedną z najbardziej znanych piosenek ,,My jesteśmy krasnoludki”. Na koniec dzieci wykonywały własnego krasnoludka z papierowych figur geomrtrycznych.

Album zdjęć do ściągnięcia Krasnoludki

Poczestunek po dniach babci i dziadka

Po wielkim wydarzeniu, jakim był Dzień Babci i Dziadka, zostało mnóstwo smakowitości, które na tę okazję przygotowali niezastąpieni Rodzice. W poniedziałek po śniadanku nasze maluszki dalej się gościły. Dzieciaczki zajadały się wspaniałymi ciasteczkami, chrupkami, rurkami, ciastami itp. Jeszcze raz pragniemy serdecznie podziękować Rodzicom za ich zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku.

Zapraszam do galerii zdjęć:

 

 

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

W miniony wtorek przedszkole odwiedzili nasi Dziadkowie oraz Babcie, a to za sprawą uroczystości z okazji Ich święta.

Żabki dla swoich najbliższych seniorów przygotowały wspaniały program artystyczny…

Tym razem dzieci przedstawiły inscenizację bajki pt. ,,Jarzębinka”. Spektakl ten był wyjątkowy, gdyż obok małych aktorów, goście mogli podziwiać panią dyrektor Olgę Lesz, która wcieliła się w postać babci.

Całość przedstawienia uzupełniona była piękną muzyką – na pianinie grała pani Sylwia prowadząca w przedszkolu zajęcia rytmiki.

Podczas przedstawienia nie zabrakło również tańców z wykorzystaniem różnorodnych rekwizytów.

Całość części artystycznej zakończyła się piosenką dla Babci i Dziadka oraz wręczeniem upominków wykonanych przez dzieci.

Po tak wzruszającej części artystycznej, zebrani udali się na wspólny poczęstunek. Naszym gościom składamy życzenia zdrowia, uśmiechu i wielu radosnych chwil…

A oto jak przebiegała nasza uroczystość…

FILM :Dzień Babci i Dziadka w zerówce