Kategoria: Archiwum

Przedszkolne ogrodowe zbiory

Na początku tego tygodnia wszystkie przedszkolaki wybrały się do przedszkolnego ogrodu. Tym razem po to, aby pozbierać to co nam tam tak pięknie wyrosło. Wszystkie dzieci bardzo chętnie zbierały pomidorki, ogórki, paprykę, śliwki , ale największą atrakcją były cukinie. Pani dyrektor Olga opowiedziała nam jak to się dzieje, że z kwiatka wyrasta taka duża cukinia. Przedszkolaki nasze zbiory zaniosły do kuchni, gdzie zajęła się nimi nasza pani kucharka. Następnego dnia nasze zbiory zostały spożytkowane : na śniadanko były ogórki , pomidorki i papryka, na drugie śniadanko zjedliśmy pyszny dżem śliwkowy, a na obiad w zupce pływała nasza cukinia. Było pysznie i zdrowo !

Podwodny świat

W ostatni tydzień czerwca Promyki odbyły magiczną podroż w podwodny świat. Zwiedzaliśmy rafy koralowe, oglądaliśmy mieniące się kolorami tęczy rybki. Bawiliśmy się w kalambury, gdzie każdy mógł narysować morskie stworzenie. Liczyliśmy również rybki w naszym morzu. Przy pomocy pasteli olejnych kolorowaliśmy rybki.

Spotkanie Promyków w Nibylandii

We wtorek do naszego przedszkola przybyły tajemnicze postacie Niby i Landia. Zabrały Promyki w tajemniczą podróż do Nibylandii.

Pośród śmiechu Promyki miały możliwość bawić się chustą animacyjną. Bawiliśmy się w rekina i rybki, dzieci zamieniały się miejscami przebiegając pod uniesioną chustą oraz rzucały jak najwyżej piłeczkami umieszczonymi na chuście.

Wielką frajdą dla dzieci były olbrzymie bańki mydlane. Promyki z uśmiechem starały się złapać każdą bańkę. Choć niektórym bańkom udało się prześlizgnąć pomiędzy dziećmi i lecieć wysoko do nieba. Promyki również puszczały bańki, dzięki czemu w kilka chwil nasz ogród zamienił się w „bańkową” krainę.

Niespodziewanie do Promyków przybył Bajlandek, który oczekiwał na każdego który przebył magiczną podróż tunelem. Na zakończenie spotkania każdy Promyk otrzymał balon specjalnie dla niego przygotowany.

 

„Muzyka, Ruch, Drama” w grupach starszych

Smerfy i Promyki w tym tygodniu bawiły się w sportowców. Zaczęliśmy od konkursu kalambury, podczas którego dzieci pokazywały różne dyscypliny sportu, a pozostali je odgadywali. Następnie przystąpiliśmy do „Olimpiady sportowej – czyli Wyścigi rzędów. Dzieci podczas ćwiczeń rozwijały swoją kondycję fizyczną, a także doskonaliły umiejętność współpracy w grupie. Po olimpiadzie dzieciaki same wymyśliły hasło i krzyknęły : SPORT TO ZDROWIE

Zapraszam do oglądania galerii 🙂

p. Angelika

Promyki:

Smerfy:

W ogrodzie

Korzystając z pięknej pogody Promyki w minionym tygodniu spędzały dużo czasu na dworze.

Bawiąc się na dworze dzieci poprawiają stan zdrowia, poprawiają swoje samopoczucie, oraz dotleniają organizm. Zabawa na świeżym powietrzu jest też możliwością do wyrażania radości.

Przekazanie klucza grupie Smerfów

W środę 15 czerwca odbyło się uroczyste przekazanie symbolicznego klucza do naszego przedszkola. Wszystkie grupy przygotowały piosenkę lub taniec.

Dzieci z grupy Promyków, które już we wrześniu rozpoczną naukę w szkole, wraz panią dyrektor Olgą przekazały klucz grupie Smerfów, która w przyszłym roku będzie najstarszą grupą.

Pani dyrektor Bożena pożegnała również dzieci, które od września będą spełniać roczny obowiązek przedszkolny w innej placówce.